Dlaczego zdecydowanie warto inwestować w akcje ?

Oczywiście nie jeden doświadczony inwestor utopił dorobek życia na giełdzie papierów wartościowych , jednak warto wziąć pod uwagę w jakich to było okolicznościach. Tak się akurat składa , że w przypadku osób które straciły na giełdzie More »

Czy klub piłkarski to dobry biznes ?

Gwiazdy piłki nożnej , na całym świecie zarabiają miliardy dolarów. Czy więc piłka nożna to tak na prawdę taki super biznes z punktu widzenia właścicieli klubów ? Okazuje się , że nie do końca. Prześledźmy sytuację ekonomiczną piłki nożnej na przykładzie polskich klubów More »

Dlaczego warto i nie warto inwestować w obligacje ?

Czym są obligacje ? Obligacje to nic innego jak dokument , który świadczy o pożyczce udzieloną przez podmiot A na rzecz podmiotu B i obliguje (stąd nazwa obligacja) do zwrotu pożyczki osobie A przez osobę B w ściśle określ More »

Czy bukmacher zawsze zarobi ? Dlaczego tak ? Dlaczego nie ?

Ludzie myślą , że firmy bukmacherskie działające na rynkach światowych to w pewnym sensie fundacje charytatywne , podobnie jak kasyna – nic bardziej mylnego. Jest to zwykły biznes jak każdy inny. W jaki sposób zarabia więc bukmacher ? More »

W jaki sposób działają ubezpieczyciele ?

Praktycznie każdy z nas co najmniej raz w życiu mógł się zastanowić nad tym w jaki sposób zarabiają firmy świadczące nam usługi ubezpieczeniowe ? Wbrew pozorm jest to bardzo proste. Jak wiadomo w przypadku kiedy chcemy ubezpiecz More »

 

Jak działają fundusze inwestycyjne ?

Fundusze Inwestycyjne na naszym polskim rynku działają juz od ponad dwudziestu lat. Oczywiście na samym początku działania tych funduszy inwestycyjnych , nie mieliśmy do czynienia ze zbyt wielkim wyborem – gdyż początkowo ich oferta była na prawdę skromna. Początkowo fundusze inwestycyjne działające na rynku polskim inwestowaly w bardzo banalne instrumenty finansowe takie jak obligacje. Na kolejnym etapie rozwoju funduszy inwestycyjnych , gdzie Polacy już nabrali większego zaufania do ich działalności , fundusze inwestowały w bardziej ryzykowne instrumenty finansowe takie jak akcje – a inwestowanie w nie w stosunku do obligacji to na prawdę spore ryzyko , jednak w przypadku umiejętnego inwestowania w tego typu papiery wartościowe można na nich zarobić zdecydowanie więcej niż obligacje.

Aktualnie mamy do czynienia z o wiele bardziej rozbudowaną ofertą funduszy inwestycyjnych niż jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie możemy inwestować w tak abstrakcyjne fundusze inwestycyjne których wynik finansowy oraz sukces jest uzależniony od tego czy firmy w które inwestuje fundusz znalazły ropę naftową na środku pustyni w Afryce , lub po prostu inwestują w sztukę. Od jakiegoś czasu , jednak już poza granicami naszego kraju istnieją fundusze inwestycyjne których sukces finansowy uzależniony jest od wyników sportowych , a więc fundusze inwestują po prostu w zakłady bukmacherskie.