Dlaczego zdecydowanie warto inwestować w akcje ?

Oczywiście nie jeden doświadczony inwestor utopił dorobek życia na giełdzie papierów wartościowych , jednak warto wziąć pod uwagę w jakich to było okolicznościach. Tak się akurat składa , że w przypadku osób które straciły na giełdzie More »

Czy klub piłkarski to dobry biznes ?

Gwiazdy piłki nożnej , na całym świecie zarabiają miliardy dolarów. Czy więc piłka nożna to tak na prawdę taki super biznes z punktu widzenia właścicieli klubów ? Okazuje się , że nie do końca. Prześledźmy sytuację ekonomiczną piłki nożnej na przykładzie polskich klubów More »

Dlaczego warto i nie warto inwestować w obligacje ?

Czym są obligacje ? Obligacje to nic innego jak dokument , który świadczy o pożyczce udzieloną przez podmiot A na rzecz podmiotu B i obliguje (stąd nazwa obligacja) do zwrotu pożyczki osobie A przez osobę B w ściśle określ More »

Czy bukmacher zawsze zarobi ? Dlaczego tak ? Dlaczego nie ?

Ludzie myślą , że firmy bukmacherskie działające na rynkach światowych to w pewnym sensie fundacje charytatywne , podobnie jak kasyna – nic bardziej mylnego. Jest to zwykły biznes jak każdy inny. W jaki sposób zarabia więc bukmacher ? More »

W jaki sposób działają ubezpieczyciele ?

Praktycznie każdy z nas co najmniej raz w życiu mógł się zastanowić nad tym w jaki sposób zarabiają firmy świadczące nam usługi ubezpieczeniowe ? Wbrew pozorm jest to bardzo proste. Jak wiadomo w przypadku kiedy chcemy ubezpiecz More »

 

Grunty inwestycyjne – zarabiamy na okazjach.

W Polsce od wielu lat mamy do czynienia z nieodwracalnym procesem urbanizacji największych miast co oczywiście przekłada się na liczne możliwości inwestycyjne , które mają zdecydowanie większy sens w większych skupiskach ludzi niż w mniejszych. Centra oraz większośc najbardziej atrakcyjnych terenów pod inwestycje deweloperów są albo zajęte , albo ich ceny są na tyle wysokie , że praktycznie jedynym racjonalnym wyjściem jest postawienie w takim miejscu mega atrakcyjnego apartamentowca , lub po prostu biurowca pod wynajem.

Oczywiście , jako ,że tych gruntów jest co raz to mniej , rośnie równiez ich cena – a więc warto w takie grunty inwestować , gdyż ich cena nie będzie raczej niższa , a z dużym prawdopodobieństwem będzie w przyszłości po prostu wyższa. Co w przypadku , gdy chcemy zainwestować w tego typu grunty , a cena takiego gruntu jest po prostu nie na naszą kieszeń ? Zasadniczo wyjść jest kilka. Jedno z nich to po prostu kupno takich gruntów do spółki z osobą która również jest zainteresowana tego typu inwestycjami , a wyjście drugie to zakup akcji firm , lub jednostek udziału w funduszu inwestycyjnym specjalizującym się w tego typu inwestycjach. Oczywiście istnieje również kolejne wyjście , mianowicie możemy zainwestować w tańsze grunty poza miastem , które w dłuższej perspektywie równiez powinny drożeć , jednak tego typu inwestycja ma zdecydowanie bardziej charakter długoterminowy niż w przypadku inwestycji w grunty w centrum miasta. W takich przypadkach warto postarać się o inwestycje w grunty rolne i zastanowić sie , czy istnieje możliwość ich odrolnienia.