Dlaczego zdecydowanie warto inwestować w akcje ?

Oczywiście nie jeden doświadczony inwestor utopił dorobek życia na giełdzie papierów wartościowych , jednak warto wziąć pod uwagę w jakich to było okolicznościach. Tak się akurat składa , że w przypadku osób które straciły na giełdzie More »

Czy klub piłkarski to dobry biznes ?

Gwiazdy piłki nożnej , na całym świecie zarabiają miliardy dolarów. Czy więc piłka nożna to tak na prawdę taki super biznes z punktu widzenia właścicieli klubów ? Okazuje się , że nie do końca. Prześledźmy sytuację ekonomiczną piłki nożnej na przykładzie polskich klubów More »

Dlaczego warto i nie warto inwestować w obligacje ?

Czym są obligacje ? Obligacje to nic innego jak dokument , który świadczy o pożyczce udzieloną przez podmiot A na rzecz podmiotu B i obliguje (stąd nazwa obligacja) do zwrotu pożyczki osobie A przez osobę B w ściśle określ More »

Czy bukmacher zawsze zarobi ? Dlaczego tak ? Dlaczego nie ?

Ludzie myślą , że firmy bukmacherskie działające na rynkach światowych to w pewnym sensie fundacje charytatywne , podobnie jak kasyna – nic bardziej mylnego. Jest to zwykły biznes jak każdy inny. W jaki sposób zarabia więc bukmacher ? More »

W jaki sposób działają ubezpieczyciele ?

Praktycznie każdy z nas co najmniej raz w życiu mógł się zastanowić nad tym w jaki sposób zarabiają firmy świadczące nam usługi ubezpieczeniowe ? Wbrew pozorm jest to bardzo proste. Jak wiadomo w przypadku kiedy chcemy ubezpiecz More »

 

Dlaczego zdecydowanie warto inwestować w akcje ?

Oczywiście nie jeden doświadczony inwestor utopił dorobek życia na giełdzie papierów wartościowych , jednak warto wziąć pod uwagę w jakich to było okolicznościach. Tak się akurat składa , że w przypadku osób które straciły na giełdzie dominują inwestorzy którzy postawili wszystko na jedną kartę (na jedną spółkę) w nadziei na szybki zysk. Oczywiście zyski z takiej formy inwestowania w akcje są możliwe , ale jest to bardzo ryzykowne. Równie dobrze mogli byśmy pójść do kasyna , zagrać w ruletkę i postawić wszystko na jeden numerek.

Polska jako kraj rozwijający się jest w tej uprzywilejowanej sytuacji , że praktycznie w długim terminie rozkładając ryzyko kupna akcji na wiele spółek – mniej i bardziej ryzykownych można z wielką dozą prawdopodobieństwa (nie ma czegoś takiego jak stu procentowo pewna inwestycja) stwierdzić ,że wyjdziemy na plus zdecydowanie powyżej inflacji. Oczywiście , aby jeszcze bardziej ograniczyć ryzyko , możemy do swojego portfela wrzucić spółki zagraniczne , zresztą przy tak dużej ilości dostępnych rynków może być to równiez ropa naftowa , czy tez złoto lub akcje spółek które wydobywają , przetwarzają i handlują surowcami.