Dlaczego zdecydowanie warto inwestować w akcje ?

Oczywiście nie jeden doświadczony inwestor utopił dorobek życia na giełdzie papierów wartościowych , jednak warto wziąć pod uwagę w jakich to było okolicznościach. Tak się akurat składa , że w przypadku osób które straciły na giełdzie More »

Czy klub piłkarski to dobry biznes ?

Gwiazdy piłki nożnej , na całym świecie zarabiają miliardy dolarów. Czy więc piłka nożna to tak na prawdę taki super biznes z punktu widzenia właścicieli klubów ? Okazuje się , że nie do końca. Prześledźmy sytuację ekonomiczną piłki nożnej na przykładzie polskich klubów More »

Dlaczego warto i nie warto inwestować w obligacje ?

Czym są obligacje ? Obligacje to nic innego jak dokument , który świadczy o pożyczce udzieloną przez podmiot A na rzecz podmiotu B i obliguje (stąd nazwa obligacja) do zwrotu pożyczki osobie A przez osobę B w ściśle określ More »

Czy bukmacher zawsze zarobi ? Dlaczego tak ? Dlaczego nie ?

Ludzie myślą , że firmy bukmacherskie działające na rynkach światowych to w pewnym sensie fundacje charytatywne , podobnie jak kasyna – nic bardziej mylnego. Jest to zwykły biznes jak każdy inny. W jaki sposób zarabia więc bukmacher ? More »

W jaki sposób działają ubezpieczyciele ?

Praktycznie każdy z nas co najmniej raz w życiu mógł się zastanowić nad tym w jaki sposób zarabiają firmy świadczące nam usługi ubezpieczeniowe ? Wbrew pozorm jest to bardzo proste. Jak wiadomo w przypadku kiedy chcemy ubezpiecz More »

 

Czy warto wziąć kredyt na pierwszą działalność gospodarczą ?

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy warto brać kredyt na naszą pierwszą działalność gospodarczą. Na to pytanie na pewno nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi , jednak znajdziemy na pewno odpowiedź która nas znacznie przybliży do ostatecznej decyzji , bowiem wszystko zależy od naszej sytuacji w której się znajdujemy , gdyż sytuacja może być zupełnie różna. Możemy być osobami bezrobotnymi , która bez większych efektów szuka pracy już od dłuższego czasu i aby zapewnić byt sobie i swojej rodzinie na jak najlepszym poziomie po prostu musi podjąć pracę.

W takim przypadku na pewno nie warto zaciągać zobowiązań , gdyż jak pokazują statystyki i brutalne życie po prostu większość nowo otwartych działalności gospodarczych wogule nie przynosi zysków przez pierwszy rok. Więcej , większość działalności gospodarczych które po roku funkcjonowania na rynku wychodzi na tak zwane zero już można uznać za wcale nie mały sukces , gdyż tak na prawdę pierwszy okred prowadzenia działalności gospodarczej musimy uznać za swego rodzaju eksperyment , budowę struktur firmy oraz stawianie czoła wyzwaniom z o których nie mieliśmy dotychczas pojęcia i których po prostu nie przewidzieliśmy na etapie planowania działalności gospodarczej.