Dlaczego zdecydowanie warto inwestować w akcje ?

Oczywiście nie jeden doświadczony inwestor utopił dorobek życia na giełdzie papierów wartościowych , jednak warto wziąć pod uwagę w jakich to było okolicznościach. Tak się akurat składa , że w przypadku osób które straciły na giełdzie More »

Czy klub piłkarski to dobry biznes ?

Gwiazdy piłki nożnej , na całym świecie zarabiają miliardy dolarów. Czy więc piłka nożna to tak na prawdę taki super biznes z punktu widzenia właścicieli klubów ? Okazuje się , że nie do końca. Prześledźmy sytuację ekonomiczną piłki nożnej na przykładzie polskich klubów More »

Dlaczego warto i nie warto inwestować w obligacje ?

Czym są obligacje ? Obligacje to nic innego jak dokument , który świadczy o pożyczce udzieloną przez podmiot A na rzecz podmiotu B i obliguje (stąd nazwa obligacja) do zwrotu pożyczki osobie A przez osobę B w ściśle określ More »

Czy bukmacher zawsze zarobi ? Dlaczego tak ? Dlaczego nie ?

Ludzie myślą , że firmy bukmacherskie działające na rynkach światowych to w pewnym sensie fundacje charytatywne , podobnie jak kasyna – nic bardziej mylnego. Jest to zwykły biznes jak każdy inny. W jaki sposób zarabia więc bukmacher ? More »

W jaki sposób działają ubezpieczyciele ?

Praktycznie każdy z nas co najmniej raz w życiu mógł się zastanowić nad tym w jaki sposób zarabiają firmy świadczące nam usługi ubezpieczeniowe ? Wbrew pozorm jest to bardzo proste. Jak wiadomo w przypadku kiedy chcemy ubezpiecz More »

 

Czy da się zarobić na starych podzespołach komputerowych i elektronicznych ?

Bardzo często w ogłoszeniach prasowych możemy znaleźć ogłoszenia o treści dotyczącej skupu starych części komputerowych. Co ciekawe firmy tego typu zainteresowane są również skupem nie działających prawidłowo części komputerowych , a więc tak zwanego złomu. Jaki w tym mają interes ? Bardzo prosty. Przy odrobinie wiedzy chemicznej oraz znajomości podstawowych zagadnień z zakresu recyklingu można ze skupu złomu elektronicznego zrobić bardzo dobry interes.

Na czym ? Otóż w nie tak dawnych czasach (teraz również , aczkolwiek w o wiele mniejszym stopniu niż to robiono kiedyś) do produkcji podzespołów elektronicznych używało się bardzo cennych substancji mineralnych takich jak złoto , platyna , miedź i inne. Przy odpowiednio wdrożonych procesach chemicznych i technologicznych bez problemu można te drogocenne metale odzyskać z powrotem. A więc w jakich podzespołach znajdują się takie metale ? Są to obwody drukowane , procesory oraz pamięci. Tak więc przy odrobinie wiedzy można odzyskiwać metale również z telefonów komórkowych starszego typu.

Warto dodać , że prowadząc tego typu biznes nie zarabiamy tylko i wyłącznie na metalach , ale również na dopłatach recyklingowych. Czy każdy może zająć się tego typu działalnośćią ? Samym skupem oczywiście tak , odzyskiwaniem teoretycznie też , jednak w celu zakupu odczynników chemicznych niezbędnych do tego typu działalności będzie potrzebna działalność gospodarcza i stosowne zezwolenia.