Dlaczego zdecydowanie warto inwestować w akcje ?

Oczywiście nie jeden doświadczony inwestor utopił dorobek życia na giełdzie papierów wartościowych , jednak warto wziąć pod uwagę w jakich to było okolicznościach. Tak się akurat składa , że w przypadku osób które straciły na giełdzie More »

Czy klub piłkarski to dobry biznes ?

Gwiazdy piłki nożnej , na całym świecie zarabiają miliardy dolarów. Czy więc piłka nożna to tak na prawdę taki super biznes z punktu widzenia właścicieli klubów ? Okazuje się , że nie do końca. Prześledźmy sytuację ekonomiczną piłki nożnej na przykładzie polskich klubów More »

Dlaczego warto i nie warto inwestować w obligacje ?

Czym są obligacje ? Obligacje to nic innego jak dokument , który świadczy o pożyczce udzieloną przez podmiot A na rzecz podmiotu B i obliguje (stąd nazwa obligacja) do zwrotu pożyczki osobie A przez osobę B w ściśle określ More »

Czy bukmacher zawsze zarobi ? Dlaczego tak ? Dlaczego nie ?

Ludzie myślą , że firmy bukmacherskie działające na rynkach światowych to w pewnym sensie fundacje charytatywne , podobnie jak kasyna – nic bardziej mylnego. Jest to zwykły biznes jak każdy inny. W jaki sposób zarabia więc bukmacher ? More »

W jaki sposób działają ubezpieczyciele ?

Praktycznie każdy z nas co najmniej raz w życiu mógł się zastanowić nad tym w jaki sposób zarabiają firmy świadczące nam usługi ubezpieczeniowe ? Wbrew pozorm jest to bardzo proste. Jak wiadomo w przypadku kiedy chcemy ubezpiecz More »

 

Czy bukmacher zawsze zarobi ? Dlaczego tak ? Dlaczego nie ?

Ludzie myślą , że firmy bukmacherskie działające na rynkach światowych to w pewnym sensie fundacje charytatywne , podobnie jak kasyna – nic bardziej mylnego. Jest to zwykły biznes jak każdy inny. W jaki sposób zarabia więc bukmacher ? Otóż bardzo podobnie jak banki czy jeszcze lepszy przykład firmy ubezpieczeniowe. Otóż bukmacher który daje pewne zdarzenie do swojej oferty załużmy na to mecz drużyny A z drużyną B musi na samym wstępie oszacować prawdopodobieństwo , że dane wydarzenie nastąpi.

Bukmacherzy korzystają przy ustalaniu takich kursów z najlepszej wiedzy szeregu fachowców z danej dziedziny (na przykład boks czy też piłka nożna) , oraz używając przy tym nowoczesnych programów komputerowych opartych na tak zwanych sztucznych sieciach neuronowych które pomagają bukmacherowi jak najbardziej dokładnie obliczyć prawdopodobieństwo nastąpienia danego zdarzenia. Oczywiście ludzie , jak i programy się mylą , i nie da się obliczyć dokładnie prawdopodobieństwa danego zdarzenia , jednak jeśli weźmiemy pod uwagę fakt , że bukmacher szacuje tygodniowo setki , jak nie tysiące różnych zdarzeń to można powiedzieć , że skala błędu wynosi maksymalnie jeden do dwóch procent – w jedną lub druga stronę , tak więc w długim terminie bukmacher wychodzi na zero. Jednak bukmacher musi zarabiać , tak więc każde zdarzenie jest obłożone prowizją wynoszącą przeważnie od pięciu do dziesięciu procent.